10 порад ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ СПЕРМОГРАМИ

Кожна пара, яка стикається з проблемою безпліддя, повинна взяти на озброєння ці прості дієві способи підвищення якості спермограми

Спосіб № 1. Терміново привести вагу в норму

Як деяка недостатність, так і істотна надмірність негативно впливає на чоловічі сперматозоїди. Крім цього, вагове відхилення від норми може негативно впливати на сексуальні стосунки пари, оскільки впливає на лібідо чоловіків.

В даному випадку рекомендується дотримуватися принципів збалансованого здорового харчування, яке передбачає вживання великої кількості фруктів (банани, цитрусові), овочів (помідори, авокадо), корисного пісного білка (горіхи, сухофрукти), а також зернових і молочних продуктів. Вкрай важливо займатися помір­ним фізичним навантаженням.

Спосіб № 2. Вживати більше антиоксидантів та фолієвої кислоти

Антиоксиданти – це речовини, що захищають клітини від пошкодження. До них належать цинк, селен, вітамін С та Е, амінокислоти (аргінін, карнітин, орнітин, цитрулін).

Для чоловіків, у яких рівень фолієвої кислоти низький, рівень хромосом, що працюють аномально, набагато вищий. Багаті на фолієву кислоту квасоля, будь-які зелені листові овочі (петрушка, шпинат), а також цільно­зерновий та чорний хліб, цитрусові.

Спосіб № 3. Терміново  кидати курити!

Часто саме куріння стає причиною вкрай низької кількості активних сперматозоїдів. Причому бажано, щоб чоло­вік кинув палити, як мінімум за три місяці до того, як пара передбачає досягти вагітності. Тому що вироблення пов­ноцінних зрілих сперматозоїдів займає близько трьох місяців.

Спосіб № 4. Перестати вживати будь-які, навіть легкі наркотики

Сперматозоїди легко вразливі і їм шкодять будь-які наркотичні препарати. Як наслідок, у жінок, які завагіт­ніли від таких чоловіків, в рази збільшується ймовірність настання викидня.

Спосіб № 5. Зменшити кількість випитого пива та алкоголю

Не варто відмовлятися від пива повністю, проте зменшити його споживання необхідно, так само як і іншого алкоголю. Алкоголь сприяє різкому зниженню вироблення повноцінної сперми у чоловіків, і крім іншого, ви­кликає її відхилення від норми.

Спосіб № 6. Пройти адекватне медичне обстеження

Вкрай важливо максимально ретельно перевірити загальний стан здоров’я чоловіка до зачаття. Це дозволяє виявити і головне пролікувати супутні захворювання, що впливають на якість параметрів спермограми.

Спосіб № 7. Скоротити вживання кофеїну та енергетичних напоїв

Новітні дослідження датських вчених показали, що кількість і якість сперми були значно нижче у тих чоловіків, які регулярно вживали надмірну кількість продуктів, що мають високий вміст соди або кофеїну. Це означає, що слід обмежити вживання кави, міцного чаю, шоколаду, а також будь-яких енергетичних напоїв.

Спосіб № 8. Спокій та активний спосіб життя!

Важливо пам’ятати, що стрес збільшує кількість аномальних сперматозоїдів та істотно знижує їхню концентрацію у спермі.

Саме тому чоловікам важливо уникати стресових ситуацій, збалансовано харчуватися, добре висипатися та займатися помірним фізичним навантаженням.

Спосіб № 9. Вибирати  прохолоду, а не спеку

Сперматозоїди у чоловічому організмі виробляються при певній температурі, саме тому чоловікам завжди потрібно слідкувати за тим, щоб яєчка не перегрівалися. Це означає відмову від сауни та сидячого способу життя.

Спосіб № 10. Уникати впливу токсинів

Працюючи з хімічними речовинами (лаки, фарби, бензин тощо) або ж з токсинами, чоловік повинен пере­конатися, що така робота не впливає на організм та якість сперми. Будь-які токсичні хімічні речовини, будь-які важкі метали, (скажімо, свинець або хімічні розчинники) в рази збільшують відсоток аномальних сперматозоїдів.

Найкорисніші продукти харчування, що є природним джерелом корисних речовин для покращення параметрів спермограми: 

  • Нежирні сорти м’яса (у відвареному, тушкованому і запеченому вигляді), печінка яловича, куряча, індича.
  •  Яйця і свіжий сир, кисломолочні про­дукти (без консервантів).
  •  Морепродукти: м’ясо червоної риби (форель), палтуса, окуня, судака, камбали, акули, скатів і скумбрії, а також устриці, мідії, раки, креветки, кальмари. Червона і чорна ікра.
  •  Овочі: цибуля ріпчаста та зелена, часник, морква, петрушка, шпинат, авокадо, помідори, селера, спаржа, базилік, артишок. Морська капуста (ламінарія).
  •  Оливкова, лляна, соняшникова, кукурудзяна, кунжутна олія (вітамін Е).
  •  Фрукти: кавун, банани, цитрусові. Інжир, фініки, курага, чорнослив та родзинки. Горіхи, фісташки, насіння гарбуза та соняшника, кунжут.
  •  Мед та продукти бджільництва (пилок, перга, маткове молоко тощо).