Особливості інтимної гігієни у жінок різного віку

Кожна жінка хоче залишатись здоровою та вродливою, але зовнішня краса неможлива без внутрішнього балансу. Жінці важливо знати и розуміти особливості своєї статевої системи та правила догляду за нею. Інтимна гігієна – це сукупність правил, які допомагають доглядати за інтимною зоною правильно. Чи відрізняється інтимна гігієна для дівчат і правила особистої гігієни жінок? Як підібрати засіб для правильного догляду? Давайте розбиратись разом.

Особливості інтимної гігієни у юному віці

Базові правила гігієни V-зони дівчат:

Забудьте про активне миття – правило «чим частіше, інтенсивніше та глибше – тим краще» тут не працює. До миття статевих органів варто ставитись делікатно, підмиватися теплою водою без мочалок та інших допоміжних засобів

«Спереду-назад» — рухайтесь при митті від піхви до анусу. Так ви точно не перенесете кишкові бактерії у піхву, де їм точно не місце

Частота миття – оптимально приймати інтимний душ 1-2 рази на день, зловживати частотою чи пропускати підмивання не варто

Забудьте про спринцювання. Для підтримання чистоти інтимної зони достатньо просто підмиватися. «Залізати глибоко» та «вимивати» все зсередини непотрібно

Щодо особливостей, варто відмітити, що до появи місячних та статевого дозрівання дівчині достатньо підмиватися лише теплою водою без допоміжних засобі (гелів, пінок для інтимної гігієни). З віком, коли гормональний фон змінюється та з’являються виділення з піхви, варто обрати для догляду спеціальні гелі з молочною кислотою.

Особливості жіночої гігієни після 40 років

Чи змінюються базові правила інтимної гігієни з віком? Через гормональні перебудови дещо змінюється склад піхви, зрушується рН, посилюється потовиділення. Але це не означає, що треба використовувати більш агресивні засоби по догляду. Достатньо підмиватися кілька разів на день теплою водою з використанням гелю для інтимної гігієни. Якщо турбує сухість піхви, додатково радимо використовувати вагінальні супозиторії Еутилія Ель з гіалуроновою кислотою та екстрактами лікарських трав.

Для гігієни жінок після 50 років, що вступили у постменопаузу, синергійне використання гелю для інтимної гігієни та свічок Еутилія Ель підходиять ідеально. Адже головний складник – гіалуронова кислота. Вона притягує і утримує воду, покращує природну еластичність і зволоженість тканин. Таким чином, після використання свічок утворюється тонкий захисний шар на слизовій, який є природним бар’єром для захисту від інфекції.

Засоби особистої інтимної гігієни: на що звернути увагу при виборі

На жаль, у догляді за інтимною зоною, і мило, і гель для душу, і будь-які пінки, молочко, які не призначені для догляду за зоною піхви абсолютно не підходять. Чому так? Уся справа в особливій чутливій мікрофлорі (сукупність бактерій, що виконують захисну функцію та підтримують кисле середовище піхви). В нормі рН піхви коливається від 3,8 до 4,5, а от у всіх вищеперерахованих засобів рН дорівнює 7-10. Отже, коли жінки користуються милом, руйнується кисле середовище інтимної зони. Простіше кажучи, гинуть бактерії та руйнується природний захист організму, що може спровокувати низку захворювань.

Чим мити V-зону? Відповідь – спеціальними засобами для інтимної гігієни.

Правильно підібрані засоби допоможуть вирішити кілька простих правил:

 

звертайте увагу на колір та запах – вони не повинні бути надто «хімічними» та різкими

 

 

читайте склад – у переліку інгредієнтів обов’язково має бути молочна кислота, адже саме вона підтримує поживне середовище для життєдіяльності лактобактерій

 

 

гіпоалергенність – у переліку складників мають переважати натуральні інгредієнти, так менший ризик отримати алергію

 

 

Чого не має бути у складі гелю для інтимної гігієни? Антибактеріальних засобів, дешевих аналогів молочної кислоти та агресивних ПАВів.

Також рекомендують:

Носити білизну з натуральних матеріалів

Білизна має бути не лише красивою, але й комфортною. Ідеальний варіант – трусики, які нікуди не врізаються і нічого не перетискають. Ідеальний матеріал – бавовна та льон. На відміну від синтетики, матеріал пропускає повітря, що дає змогу шкірі навіть при активному потовиділенні залишатися сухою.

 

Дотримуватись гігієни статевого партнера

Ви слідкуєте за своїм здоров’ям, але якщо гігієна статевого партнера залишає бажати кращого, всі намагання зводяться нанівець. При статевому акті відбувається «обмін» бактеріями між партнерами, що за умови недотримання правил гігієни може викликати чимало захворювань. Тому приділяйте увагу інтимній гігієні статевого партнера. Ну і до всього, регулярні відвідування гінеколога та уролога зайвими не будуть для обох партнерів.

 

Уникати тривалого стресу

Стрес – захисна реакція організму на подразник, і коли виникає подібна ситуація, організм усі зусилля скеровує на боротьбу з негативними факторами, «забуваючи» про інші бар’єрні механізми. Таким чином, шкіра, слизові оболонки, мікрофлора піхви стає вразливою перед чужорідними бактеріями, «шкідливими» речовинами простіше потрапити всередину і стати причиною хвороби.